Endüstriyel Zırhlı Ve Standart Kablo Rakor Ve Aksesuar

Endüstriyel Kablo Rakorlarına Giriş

Kablo Rakorlarının Tanımlanması

 Kablonun, esnek kablonun veya izoleli iletkenin kutu içerisine girmesini, sızdırmazlık ve tutma sağlayan araç. Aynı zamanda topraklama, bağlama, izole etme, kablo koruma, gerginlik alma ve bunların kombinasyonu şeklinde çeşitli fonksiyonları da yerine getirir. Elektrik montaj malzemesinin bir kısmını oluşturan mekanik bağlantı parçalarıdır.

Ürün Tasarım & İnşaat

Raychem RPG kablo rakorları her türlü elektrik enerjisi, kontrol, veri, telekomünikasyon kabloları & yangın dayanımlı kablolarda kullanılabilir. Kablo girişlerinin yeterli seviyede sağlandığı durumlarda kutunun karakteristiklerini sağlayacak şekilde sızdırmazlık ve sonlandırma aracı olarak kullanılırlar.

Sızdırmazlık Mekanizması

Kabloları toz ve neme karşı sızdırmaz hale getirerek kutu için maksimum korumayı sağlama, kablo rakorlarının en önemli özellikleridir. Raychem’de biz etkin sızdırmazlık sağlamak amacıyla aşağıdaki şekillerde optimum kauçuk malzeme kullanıyoruz. Basınç sızdırmazlık V oluğa sahip elastomer sızdırmazlık olup, sızdırmazlığın her iki tarafına eşit kuvvet uygulandığı zaman kablo iç yatağı üzerinde aşağıda doğru sızdırmazlık sağlar. Deplase sızdırmazlık konik şekle sahip olup kablo konik kısmı üzerine kademeli olarak itilir.

Endüstriyel Tip Kablo Rakorlarına Giriş

Endüstriyel kablo rakoru türleri                                                                                                                                                                                                                                                               • A2 kablo rakoru

• BW kablo rakoru

• CW kablo rakoru

• E1W kablo rakoru

• Metrik dişli kablo rakoru

• PG dişli kablo rakoru

• Su sızdırmaz kablo rakoru

• Plastik kablo rakoru

Zırhlı ve zırhsız kablolar için kablo rakoru temel kodu

Zırhlı ve zırhsız kablolar için ikincil kablo rakoru kodu

Uygunluk Standartları

Raychem RPG tarafından imal edilen kablo rakorları BS 6121-1:2005; EN 50262-1999: +A1: 2001;+A2:2004 ; & IEC 62444 /alçak gerilim yönergeleri 2006/95/EC karşılar. Raychem RPG kablo rakorları İngiliz BS BS EN 60529:1991/A2:2013, Avrupa IEC 60529:1989/ A2:2013: bağlantı kutularına göre koruma derecesi (IP kodu) gerekliliklerini karşılar. Temel amaç bağlantı kutularının yabancı cisim (alet, kir vb) ve nem girişine karşı sızdırmazlık verimliliği seviyelerini tanımlamaktır.

Aksesuarlar

Raychem RPG pirinç rakorlar ve aksesuarlarını tedarik eder.

1. Pirinç rakor

2. Topraklama etiketi

3. PVC/lSF/LSZH kapak

4. Sızdırmazlık rondelaları neopren veya silikon kablo uygulamaları (Enerji kabloları/Alev Dayanımlı kablolar)

A1/A2 Endüstriyel Kablo Rakorları İçin Teknik Veri Sayfası

A1/A2 Endüstriyel Kablo rakoru hammadde özellikleri:                                                                                                                               Raychem RPG A1/A2 tip kablo rakorlarını BS EN 50262:1999 +A1:2001; +A2:2004’e uygun olarak üretir.

Teknik Veri

Ürün Açıklaması

Hammadde Özellikleri:

Pirincin Kalitesi : CuZn39Pb3 / IS 319

Bakır+Nikel içerik : 56.0 - 59.0 %

Çinko : Kalan %

Kurşun : 2 - 3.5 %

Demir : 0.35% Maks

Toplam kirlilikler : 0.4 %/ 0.7 %

Not: Raychem RPG kalite standartlarına uygundur. Uzunluk boyunca keskin kenar, çentik işareti, çatlak bulunmaz. Çizgi işaretleri hammadde içerisinde kabul edilebilir. Ayrıca şartlara göre, ametal ve alüminyum olarak da temin edilir.

Ürünün uygulaması:

Raychem RPG A1/A2 tip pirinç iç mekan ve dış mekan kablo rakoru her tür zırhsız kablolar için uygun olup, kablo dış kılıf üzerinde mekanik kablo tutma ve çevresel sızdırmazlık sağlar.

BW 3 Parçalı Ağır Hizmet Kablo Rakoru Teknik Veri Sayfası

Hammadde özellikleri BW 3 Parçalı Ağır Hizmet Endüstriyel kablo Rakoru:                                                                                                                                Raychem RPG BW 3 Ağır Hizmet Endüstriyel Tip Kablo Rakorunun BS6121: Kısım 1:2005’e uygun olarak üretir ve BS EN 502621999; +A1:2001; +A2:2004 standardı gerekliliklerini karşılar veya yerini alır.

Teknik Veri

Ürün Açıklaması

Hammadde Özellikleri:

Pirincin Kalitesi : CuZn39Pb3 / IS 319

Bakır+Nikel içerik : 56.0 - 59.0 %

Çinko : Kalan %

Kurşun : 2 - 3.5 %

Demir : 0.35% Maks

Toplam kirlilikler : 0.4 %/ 0.7 %

Not: Raychem RPG kalite standartlarına uygundur. Uzunluk boyunca keskin kenar, çentik çatlak bulunmaz. Aynı zamanda gerekliliklere uygun olarak SS 316, SS304, ametalik veya alüminyum olarak üretilebilir.

Ürünün uygulaması: Raychem RPG BW tipi pirinç iç mekan kablo rakoru her türlü çelik kablo Zırhı SWA ve Alüminyum Kablo zırhları AWA kablolar için kullanılarak mekanik kablo tutma ve zırh kablosu sonlandırması aracılığıyla elektriksel süreklilik sağlar. Ağır hizmet BW tasarımı zırhlı kabloları darbeye karşı korumak için daha uzun gövde sağlar.

CW Endüstriyel Kablo Rakoru Teknik Veri Sayfası

CW Endüstriyel Kablo Rakoru Hammadde Özellikleri: Raychem RPG CW tip Endüstriyel Tip Kablo Rakorunun BS6121: Kısım 1:2005’e uygun olarak üretir ve BS EN 50262:1999; +A1:2001; +A2:2004 standardı gerekliliklerini karşılar veya yerini alır.

Teknik Veri

Ürün Açıklaması

Hammadde Özellikleri:

Pirincin Kalitesi : CuZn39Pb3 / IS 319

Bakır+Nikel içerik : 56.0 - 59.0 %

Çinko : Kalan %

Kurşun : 2 - 3.5 %

Demir : 0,35% Max

Toplam kirlilikler : 0.4 %/ 0.7 % Not: Raychem RPG kalite standartlarına uygundur. Uzunluk boyunca keskin kenar, çentik işareti çatlak bulunmaz. Aynı zamanda gerekliliklere uygun olarak SS 316, SS304, ametalik veya alüminyum olarak üretilebilir.

Ürünün uygulaması: Raychem RPG BW tipi pirinç iç mekan kablo rakoru her türlü çelik kablo Zırhı SWA ve Alüminyum Kablo zırhları AWA kablolar için kullanılarak mekanik kablo tutma ve zırh kablosu sonlandırması aracılığıyla elektriksel süreklilik sağlar.

E1W Endüstriyel Kablo Rakoru Teknik Veri Sayfası

E1W Endüstriyel Kablo Rakoru Hammadde Özellikleri:

Raychem RPG E1W tip Endüstriyel Tip Kablo Rakorunun BS6121: Kısım 1:2005’e uygun olarak üretir ve BS EN 50262:1999; +A1:2001; +A2:2004 standardı gerekliliklerini karşılar veya yerini alır

Teknik Veri

Ürün Açıklaması

Hammadde Özellikleri:

Pirincin Kalitesi : CuZn39Pb3 / IS 319

Bakır+Nikel içerik : 56.0 - 59.0 %

Çinko : Kalan %

Kurşun : 2 - 3.5 %

Demir : 0.35% Max

Toplam kirlilikler : 0.4 %/ 0.7 %

Not: Raychem RPG kalite standartlarına uygundur. Uzunluk boyunca keskin kenar, çentik işareti çatlak bulunmaz. Aynı zamanda gerekliliklere uygun olarak SS 316, SS304, ametalik veya alüminyum olarak üretilebilir.

Ürünün uygulaması: Raychem RPG E1W tip pirinç iç ve dış mekan kablo rakoru her türlü kılıflı ve çelik kablo zırhlı SWA kablolar için kullanılır ve kablo iç kılıfı ve dış kılıfında sızdırmazlık sağlar. Kablo rakoru mekanik kablo tutma ve zırh sonlandırması ile elektriksel süreklilik sağlar ve aynı zamanda iç kurşun kaplama veya kurşun kılıfın toprak bağlantısını sağlar. İç deplase sızdırmazlık için ayrı sıkma eylemleri ve zırh sonlandırma kablo iç kaplamaya uygulanan baskı üzerinde maksimum kontrol edebilirlik özelliği sağlar.

Nikel Kaplama Pirinç Rakor - Ip 68 Değer – Metrik Dişli

Bu metal rakor geleneksel metal rakordan farklı eşsiz bir ürün olup zırhsız PVC; XLPE & diğer sentetik kablolar için mükemmel bir rakordur.

Özellikler:

• IP 68 koruma sınıfı- en yüksek olasılık

• Üstün gerginlik tahliye

• Korozyon koruma için nikel kaplamalı pirinç

• Plastik iç parça sayesinde tam izoleli

• Sıvı sızdırmazlığı için neopren sızdırmazlık

Nikel Kaplamalı Pirinç Rakor- Ip 68 Koruma Sınıfı- Pg Dişli

ÜFLEME RAKORU

1. Ağır hizmet pirinçten imal edilmiştir

2. Müşteri çizim ve şartnamelerine uygun olarak üretilir

Deniz Kullanımı Su Sızdırmaz Kablo Rakorları

Deniz Kullanımı Su Sızdırmaz Kablo Rakorları

Malzeme : Pirinç, Yüzey : Nikel Kaplamalı

Parçaların adedi : Gövde, kenetleme rakoru, emniyet somunu, iki adet pirinç rondela, kauçuk dişli keçe, kauçuk iç sıkıştırma halkası.

Kablo Rakoru Seçim Yazılımı

Raychem RPG kablo rakoru seçim yazılımını piyasaya sürmüş olup tasarımcılar şimdilerde ihtiyaçlarına uygun rakoru seçebilmektedir. Operatörler çevresel gereklilikleri ve kablo rakor karakteristiklerini belirleyebilir veya ilgili ürünle ilgili veri sayfasına erişmek için kablo imalatçı kodu veya ürün tanımlarını kullanabilir.

Referans Standart :

• Uluslararası uygulanan standartlar

• BS 6121-1: 2005,

• EN 50262-1999: +Al: 2001; +A2:2004 & IEC 62444

• Alçak gerilim yönergeleri 2006/95/EC

Aksesuarlar

Adaptör & Redüktörler

Malzeme: Pirinç, Alüminyum

Özellikler:                                                                                                                                                                                                                                                               • Kablo rakor fişi ve ekipman kablo giriş deliği arasında karışıklık olduğu zaman esneklik sağlamak üzere kullanılır.

• M16 ile M100 arası standartlarda mevcuttur

• Diş dönüşümleri aşağıdaki şekillerde mevcuttur: METRIC, NPT, BSP, PG, IMPERIAL NPSM.

Topraklama Etiketi

Malzeme:                                                                                                                                                                                                                                                               Pirinç, Alüminyum & Bakır Özellikler:

• Kablo rakoru arasında bağlantı veya topraklama bağlantısı aracı

• Çeşitli şekillerde ve standart büyüklüklerde mevcuttur

• Elektrik ekipman & rakor arasında toprak sürekliliği sağlar

• Müşteri şartlarına uygun olarak kaplamalı olabilir

Kilitleme somunu

Malzeme:                                                                                                                                                                                                                                                               Pirinç, Alüminyum & Galvanizli Çelik Özellikler:

• Rakorları rakor plakasına bağlamak için kullanılır